Certifikovaný aplikátor Cerakote www.proarms-cerakote.com

CERAKOTE

Cerakote

O nás

Cerakote je povrchová úprava materiálu na bázi keramiky. Jejím výrobcem je společnost NIC Industries. Může být aplikována na kovy, plasty, polymery a dřevo. Unikátní složení této keramické povrchové úpravy zlepšuje odolnost proti korozi, otěru či jiného mechanického poškození povrchu, proti působení chemických látek a rovněž zvyšuje tvrdost povrchu při zachování houževnatosti. Každá z těchto vlastností byla důkladně testována tak, aby bylo zaručeno, že produkty Cerakote zůstanou na čele odvětví keramických povrchových úprav.

Použití špičkových technologií a materiálů umisťuje Cerakote daleko před své potenciální konkurenty a to jak na poli laboratorních testů, tak při reálném použití. Výsledky testů je možné shlédnout zde.

Námi používané produkty Cerakote

Nejčastěji používáme produkty Cerakote série H. Tento vícesložkový nástřik musí v konečné fázi aplikace vytvrzen v peci za dodržení přesných teplotních rozsahů. Vykazuje výrazně větší odolnost vůči opotřebení ve srovnání se sérií C.

Série C je jednosložkový produkt, který se vytvrzuje při běžné pokojové teplotě. Používá se pro aplikace na materiály či výrobky, které by mohly být poškozeny vytvrzováním v peci (např. kolimátory či plastové části zbraní) a nebo se u nich v běžném provozu předpokládá extrémně vysoká provozní teplota (kompenzátory, kulometné hlavně, tlumiče apod.). Je méně odolný než produkty série H, ale stále daleko odolnější než jakékoli jiné používané barvy.

Na části které jsou namáhány třením a je u nich žádoucí tření snížit, aplikujeme produkt série C Micro Slick Dry Film, který tření účinně snižuje.

Pro zákazníky, kteří nechtějí měnit stávající vzhled jejich zbraně (např. ozdobné rytiny, originální povrchová úprava apod.) nabízíme nástřik ze série C Ceramic Micro Clear, který pouze přidá na původní povrch neviditelnou, velice odolnou ochrannou vrstvu.